Poredano po:

Broj dokumenata: 166 Traženi izraz: "korištenje godišnjeg odmora"

1
Korištenje godišnjeg odmora · Izbor dana

Datum: 12.3.2015

Ne može se sa sigurnošću utvrditi da nije bilo prijeke potrebe za rad nedjeljom kao i da je radnici upravo na taj dan bilo potrebno osigurati korištenje tjednog odmora, bez da se prethodno utvrdilo kako je tjedni odmor reguliran Pravilnikom o radu.

2
Korištenje godišnjeg odmora · Izbor dana

Datum: 16.7.2014

Ne može se sa sigurnošću utvrditi da nije bilo prijeke potrebe za rad nedjeljom kao i da je radnici upravo na taj dan bilo potrebno osigurati korištenje tjednog odmora, bez da se prethodno utvrdilo kako je tjedni odmor reguliran Pravilnikom o radu.

3
Korištenje godišnjeg odmora u dijelovima · U središtu

Datum: 14.3.2013

Jedno od važnijih pitanja vezanih uz godišnji odmor jest i korištenje u dijelovima. U praksi se često raspravlja o utemeljenosti da radnik koristi godišnji odmor u više od dva dijela.

4
Način isplate regresa za korištenje godišnjeg odmora u gotovu novcu i neoporezivi iznos(i) · U središtu

Datum: 26.9.2017

U vezi načina isplate regresa za korištenje godišnjeg odmora, konkretno mogućnosti isplate regresa za korištenje godišnjeg odmora u gotovu novcu, u praksi su se nedavno pojavili određeni prijepori, zbog čega je Ministarstvo financija dalo svoje mišljenje. Pojašnjen je i utjecaj ovršnog postupka na mogućnost isplate regresa.

5
Korištenje godišnjeg odmora u slučaju dva ili više radnih odnosa u istoj kalendarskoj godini · U središtu

Datum: 20.8.2012

Prošle je godine režim uređenja prava na godišnji odmor doživio značajne izmjene koje se odnose na razmjerni godišnji odmor. Pritom je konačno precizno definirano pravo na godišnji odmor radnika koji u jednoj kalendarskoj godini rade kod dva ili više poslodavaca.

6
Pravo javnih i državnih službenika na regres za godišnji odmor za 2017. · U središtu

Datum: 12.7.2017

Prošlotjedna sjednica Vlade Republike, održana u četvrtak, 6. srpnja 2017., započeta je najavom da će se ove godine isplatiti regres za korištenje godišnjeg odmora svim službenicima i namještenicima u javnim i državnim službama u iznosu od 1.250,00 kuna. Isplata će početi 14. srpnja.

7
Godišnji odmori · U središtu

Datum: 1.7.2021

nakon povratka s godišnjeg odmora. Stoga ćemo se u nastavku teksta osvrnuti na tematiku godišnjih odmora, koja je uređena relevantnim odredbama Zakona o radu. Pravo na godišnji odmor je jedno od temeljnih prava radnika, a što proizlazi i iz Ustava RH, odnosno svaki radnik ima pravo na plaćeni godišnji odmor i toga se prava ne može odreći. Korištenje godišnjeg odmora ne predstavlja samo pravo radnika nego i obvezu poslodavca. ... Pred nama je sezona godišnjih odmora kada radnici nakon cjelogodišnjeg napornog rada napokon imaju priliku malo predahnuti i isključiti se od radne

8
Neiskorišteni godišnji odmor – pravo na naknadu i ništetnost sporazuma o odricanju prava na godišnji odmor u svjetlu Zakona o radu i konvencije Međunarodne organizacije rada · U središtu

Datum: 7.9.2020

Autor u ovom članku daje kratak pregled izvora radnog prava koji uređuju pitanja korištenja godišnjeg odmora s posebnim osvrtom na obveznost isplate naknade za neiskorišteni godišnji odmor te ništetnost eventualnog sklapanja sporazuma radnika i poslodavca u kojem bi se radnik odrekao prava na korištenje godišnjeg odmora odnosno naknade za neiskorišteni godišnji odmor.

9
Vrijeme je za korištenje starih godišnjih odmora · U središtu

Datum: 30.5.2011

Dolaskom proljeća u radnopravnim odnosima posebno postaje aktualna tema korištenja tzv. starih godišnjih odmora odnosno odmora stečenih u prethodnoj kalendarskoj godini. Stoga ukratko podsjećamo na pravila u vezi korištenja tog odmora.

10
Naknada za neiskorišteni godišnji odmor i bez zahtjeva radnika · U središtu

Datum: 3.3.2015

Isplata naknade za godišnji odmor umjesto korištenja godišnjeg odmora propisuje se kao obveza i dužnost poslodavca prema svakom radniku koji nije iskoristio godišnji odmoru u slučaju prestanka ugovora o radu, i to bez obzira na razloge zbog kojih taj radnik svoj pripadajući godišnji odmor nije iskoristio.

11
Raspored godišnjeg odmora radnika koji rade u nepunom radnom vremenu kod dva poslodavca · U središtu

Datum: 16.1.2017

Ako radnik radi u nepunom radnom vremenu kod dva ili kod više poslodavaca, u slučaju da oni ne postignu sporazum o istodobnom korištenju njegovog godišnjeg odmora, poslodavci su mu dužni omogućiti korištenje godišnjeg odmora prema njegovom zahtjevu. Pri tome se postavlja pitanje u kojem će se trenutku smatrati da poslodavci nisu postigli zajednički sporazum o korištenju godišnjeg odmora radnika te što kada radnik ima različito trajanje godišnjeg odmora kod svakog od poslodavaca.

12
Obveza donošenja rasporeda (kalendara) godišnjih odmora od strane poslodavca za 2022. godinu · U središtu

Datum: 6.6.2022

Kada su u pitanju obveze poslodavaca, a u svezi s ostvarivanjem prava radnika na godišnji odmor, možemo reći kako je upravo ta problematika radnih odnosa jedna od najaktualnijih i za sobom često vuče razne nedoumice i dileme. Nerijetko, radi neznanja poslodavca, pojedini radnici ostanu zakinuti u pogledu ostvarivanja svojih prava. S druge strane, poslodavci, radi neispunjenja zakonskih obveza, riskiraju prekršajne sankcije i visoke novčane kazne. Autor u članku daje pregled obveze donošenja kalendara godišnjih odmora od strane poslodavca za 2022. godinu.

13
Ništa od regresa i božićnice u javnoj službi za 2015. godinu · U središtu

Datum: 7.4.2015

Novim Zakonom o uskrati isplate pojedinih materijalnih prava zaposlenima u javnim službama za 2015. godinu uskraćuje se isplata pojedinih materijalnih prava, koja su za zaposlene u javnim službama ugovorena kolektivnim ugovorima ili drugim sporazumima čiji je potpisnik Vlada Republike Hrvatske.

14
Visina naknade plaće za vrijeme godišnjeg odmora · U središtu

Datum: 5.5.2014

Budući da je došlo vrijeme korištenja preostalih dana godišnjeg odmora iz 2013. godine, postavlja se pitanje kako izračunati naknadu plaće za vrijeme godišnjeg odmora.

15
Novo uređenje prava na godišnji odmor · U središtu

Datum: 28.12.2009

Novi Zakon o radu (NN 149/09) na nešto drukčiji način uređuje institut godišnjeg odmora u odnosu na važeći Zakon o radu , koji se primjenjuje do 31.12.2009. Stoga čitatelje upoznajemo s novostima u reguliranju godišnjeg odmora.

16
Obveza isplate naknade za neiskorišteni godišnji odmor - sa zahtjevom i bez zahtjeva radnika · U središtu

Datum: 2.10.2018

Suprotno normativnim odrednicama, poslodavci učestalo zaključuju da nisu dužni uvijek isplatiti naknadu za neiskorišteni godišnji odmor upirući u činjenicu da za takvu naknadu radnik treba, prije svega, podnijeti zahtjev za korištenje godišnjeg odmora, pa ako mu to ne bi bilo odobreno od strane poslodavca odnosno moguće (zbog prestanka radnog odnosa), da bi tek tada imao pravo na zahtjev za naknadu za neiskorišteni godišnji odmor te isplatu takve naknade.

17
Način korištenja jednog dana godišnjeg odmora · U središtu

Datum: 16.12.2010

Zakon o radu radniku jamči da jedan dan godišnjeg odmora koristi kada to želi, uz obvezu da o tome obavijesti poslodavca najmanje tri dana prije njegovog korištenja, ako kolektivnim ugovorom nije određen drukčiji rok. No, radnik nije apsolutno disponiran u odabiru datuma kojeg će koristiti za taj jedan dan godišnjeg odmora.

18
Sud EU: I nakon smrti pravo na plaćeni godišnji odmor · Dnevne novosti

Datum: 13.6.2014

LUXEMBOURG, 12. lipnja 2014.(Hina/dpa), Smrt i porez dugo su bile dvije neizbježnosti u životu, no odsad se na taj popis, zahvaljujući odredbama Europske unije, može dodati i obavezno korištenje godišnjeg odmora - za života ili nakon njega.

19
Regres za godišnji odmor u 2021. godini · U središtu

Datum: 26.7.2021

godišnjeg odmora upravo u ovom djelu godine. Pravo na godišnji odmor predstavlja jedno od temeljnih ustavnih prava na koje svaki radnik ima pravo i toga se prava ne može odreći, nadalje to je pravo radnika koje proizlazi iz radnog odnosa i ima mnogobrojne svrhe. Sama svrha korištenja godišnjeg odmora ogleda ... podmirili određeni povećani troškovi koji mogu nastati prilikom korištenja godišnjeg odmora, poslodavci mogu sukladno poreznim propisima prigodno isplatiti neoporezivu naknadu koja se u praksi naziva regres. Autor u članku detaljnije obrađuje kada se i kome može isplatiti regres za godišnji odmor, koja su

20
Naknada za neiskorišteni godišnji odmor i određivanje trajanja godišnjeg odmora · U središtu

Datum: 30.3.2010

Poslodavac prema novom Zakonu o radu više nema obvezu izdavanja potvrde o neiskorištenom godišnjem odmoru u slučaju prestanka radnog odnosa. Sada je, u tom slučaju, poslodavac dužan radniku kojem nije omogućio korištenje godišnjeg odmora u cijelosti, isplatiti naknadu umjesto korištenja tog odmora, razmjerno broju dana neiskorištenoga godišnjeg odmora. U vezi s tim, u primjeni su se već pojavile određene dvojbe, kao i u slučajevima određivanja godišnjeg odmora kada radnik u jednoj kalendarskoj godini bude zaposlen više puta.

21
Smije li se godišnji odmor koristiti na radnom mjestu? · U središtu

Datum: 5.10.2011

Godišnji odmor je nešto čemu se svi unaprijed veselimo. Raduje nas ne samo činjenica da u dane godišnjeg odmora nećemo morati dolaziti na posao, već i to da ćemo možda nekamo otputovati, posjetiti rodbinu, upoznati neki novi grad ili državu. No, postoje i oni koji na godišnji odmor nikako ne žele otići pa su za vrijeme godišnjeg odmora cijelo vrijeme na poslu. Je li to moguće i dopušteno?

22
Tko ima pravo na isplatu regresa za godišnji odmor u 2022. godini? · U središtu

Datum: 13.6.2022

U svrhu podmirivanja povećanih troškova radnika, a koji mogu nastati prilikom korištenja godišnjih odmora, poslodavci mogu sukladno poreznim propisima prigodno isplatiti neoporezivu naknadu koja se u praksi naziva “regres za godišnji odmor”. Tko ima pravo na isplatu regresa? Koliko se može maksimalno neoporezivo isplatiti te koju dokumentaciju poslodavac pritom mora donijeti? Autor u članku detaljnije obrađuje pravni okvir, uvjete i ograničenja kod isplate regresa za godišnji odmor.

23
Naknada za neiskorišteni godišnji odmor i temelji prestanka ugovora o radu · U središtu

Datum: 23.4.2012

Od početka primjene Zakona o radu (NN 149/09 i 61/11) postavljala su se, a postavljaju se i danas, mnoga pitanja vezana uz naknadu za neiskorišteni godišnji odmor. Posebno se to odnosi na pitanje ima li na tu naknadu pravo radnik kojem se otkazuje zbog skrivljenog ponašanja, odnosno je li poslodavac tu naknadu dužan isplatiti radniku, ako ugovor o radu otkazuje radnik. O tim pitanjima izjašnjavalo se i Ministarstvo gospodarstva, rada i poduzetništva.

24
Odluka o visini regresa za 2023. godinu u državnoj i javnoj službi i isplata privremenog dodatka na plaću u državnim i javnim službama · U središtu

Datum: 28.6.2023

Na 226. sjednici Vlade Republike Hrvatske održane 15. lipnja 2023. godine donesene su dvije Odluke koje se odnose na državnu i javnu službu, Odluka o visini regresa za korištenje godišnjeg odmora državnih službenika i namještenika i službenika i namještenika u javnim službama za 2023. godinu („Narodne novine“, broj 65/2023.) koja je na snazi od 16. lipnja 2023. godine i Odluka o isplati privremenog dodatka na plaću državnim službenicima i namještenicima te službenicima i namještenicima u javnim službama („Narodne novine“, broj 65/2023.) koja stupa na snagu 1. srpnja 2023. godine.

25
Dodatni rad i godišnji odmor · U središtu

Datum: 2.10.2017

Važeći Zakon o radu unio je neke značajne novine u radne odnose, a jedna od njih odnosi se na mogućnost dopunskog tj. dodatnog rada u radnom odnosu i to pored činjenice da radnik već radi redovnu punu satnicu, u punom ili, kod nekoliko poslodavaca, u nepunom radnom vremenu.

26
Ugovor na određeno dulje od tri godine zbog godišnjeg odmora · U središtu

Datum: 1.9.2015

Poslodavac s istim radnikom smije sklopiti više uzastopnih ugovora o radu na određeno vrijeme u trajanju od tri godine ako za to postoji objektivan razlog koji se u tom ugovoru mora navesti. U tom smislu određenu dvojbu predstavlja moguće produljenje više ugovora na određeno na vrijeme dulje od tri godine radi ostvarenja određenih prava radnika iz radnog odnosa (godišnji odmor i sl.) ili drugih objektivnih razloga.

27
Godišnji odmor nakon neplaćenog dopusta · U središtu

Datum: 14.2.2018

U vezi s neplaćenim dopustom u praksi se često postavlja pitanje ima li radnik nakon proteka neplaćenog dopusta pravo na korištenje godišnjeg odmora i je li to godišnji odmor iz prethodne i/ili tekuće godine?

28
Ministarstvo rada: Usuglašen Dodatak TKU-u za javne službe · Dnevne novosti

Datum: 4.12.2019

ZAGREB, 3. prosinca 2019. (Hina) - U Ministarstvu rada i mirovinskoga sustava u utorak je usuglašen tekst Dodatka Temeljnom kolektivnom ugovoru (TKU) za službenike i namještenike u javnim službama, kojim su utvrđena njihova povoljnija prava u idućoj godini, priopćeno je iz Ministarstva.

29
Dužnost upravnih sudova da u pojedinim predmetima odluče i o stvarima koje spadaju u nadležnost redovnih sudova · U središtu

Datum: 1.2.2024

Spornim se nametnulo pitanje je li radniku/državnom službeniku u okolnostima konkretnog slučaju trebalo rješenjem odrediti korištenje godišnjeg odmora ili isplatiti naknadu za neiskorišteni godišnji odmor. Sporna je i nadležnost upravnog suda za odlučivanje o isplati naknade za neiskorišteni godišnji odmor.

30
Godišnji odmor radnika koji radi kod više poslodavaca · U središtu

Datum: 11.10.2010

Radnik koji radi kod više poslodavaca ima za rad kod svih njih pravo na godišnji odmor kao i radnici koji rade kod samo jednog poslodavca, što znači da radnik koji radi kod npr. dva poslodavca nema pravo na dva godišnja odmora za jednu kalendarsku godinu, već samo na jedan

31
Evidentiranje godišnjeg odmora radnika koji radi u smjenama šest dana tjedno · U središtu

Datum: 14.5.2018

U vezi instituta godišnjeg odmora u praksi se postavljaju brojna pitanja. Jedno od njih odnosi se i na način računanja godišnjeg odmora za radnike koji rade u smjenskom sustavu – i to šest dana tjedno tako da radnik svaki tjedan ne radi u iste dane, te u pogledu načina evidentiranja dana godišnjeg odmora.

32
Obračun i isplata naknade za neiskorišteni godišnji odmor · U središtu

Datum: 24.8.2016

U članku se pojašnjava na koji način utvrditi broj pripadajućih dana godišnjeg odmora vezanih uz isplatu naknade za neiskorišteni godišnji odmor te način na koji se utvrđuje odnosno obračunava ta naknada.

33
Vlada i sindikati državnih službi potpisali dodatak Kolektivnom ugovoru · Dnevne novosti

Datum: 29.7.2016

ZAGREB, 28. srpnja 2016. (Hina), Vlada i sindikati državnih službi u četvrtak su potpisali Dodatak III. Kolektivnom ugovoru (KU) za državne službenike i namještenike, kojim se sadašnji KU produžuje do potpisivanja novog, a najduže za godinu dana, odnosno do 1. kolovoza iduće godine.

34
Sabor o izmjenama i dopunama Zakona o radu · Dnevne novosti

Datum: 19.5.2011

ZAGREB, 18. svibnja 2011.(Hina), Saborski zastupnici s radom će nastaviti raspravom o Konačnom prijedlogu izmjena i dopuna Zakona o radu koje se ponajviše odnose na institut radnog vremena.

35
Sindikat: Novim zakonom službenici javne uprave "izjednačeni u siromaštvu" · Dnevne novosti

Datum: 27.7.2009

ZAGREB, 25. srpnja 2009.(Hina), Sindikat državnih i lokalnih službenika i namještenika u današnjem je priopćenju ocijenio da je hrvatska Vlada službenike u javnoj upravi "izjednačila u siromaštvu" nakon što je jučer utvrdila prijedlog Zakona o plaćama u lokalnoj i područnoj (regionalnoj) samoupravi ...

36
Smrtni slučaj člana uže obitelji u tijeku godišnjeg odmora · U središtu

Datum: 7.8.2013

Budući da se plaćeni dopust smatra oslobođenjem od obveze rada za važne osobne potrebe, postavlja se pitanje ima li radnik pravo na plaćeni dopust ako se okolnost, zbog koje se plaćeni dopust ima omogućiti, dogodi za vrijeme godišnjeg odmora, dakle u vrijeme kad se radnik ne nalazi na radu.

37
Pravo na plaćeni dopust u tijeku godišnjeg odmora · U središtu

Datum: 25.1.2011

Budući da se plaćeni dopust smatra oslobođenjem od obveze rada za važne osobne potrebe, postavlja se pitanje ima li radnik pravo na plaćeni dopust ako se okolnost, zbog koje se plaćeni dopust ima omogućiti, dogodi za vrijeme godišnjeg odmora, dakle u vrijeme kad se radnik ne nalazi na radu.

38
Pravo na godišnji odmor kod sporazumnog prestanka ugovora o radu · U središtu

Datum: 9.11.2016

Novi Zakon o radu izazvao je dosta nedoumica i dvojbi u praksi, a vezano uz uređenje godišnjih odmora i to osobito kod pitanja ima li radnik pravo na puni ili razmjerni dio godišnjeg odmora, kada stječe pravo na godišnji odmor, na koliko dana godišnjeg odmora radnik ima pravo ako se zaposli u jednoj kalendarskoj godini, a radni odnos mu prestane u sljedećoj, u koliko dijelova radnik može/smije koristiti svoj godišnji odmor i kakav je sve dogovor oko toga dopušten s poslodavcem i sl.

39
HUBOL i HLS prijete tužbama zbog obračuna naknada za godišnje odmore · Dnevne novosti

Datum: 8.9.2014

ZAGREB, 7. rujna 2014.(Hina), Hrvatska udruga bolničkih liječnika HUBOL) i Hrvatski liječnički sindikat (HLS) zatražili su od Ministarstva zdravlja da hitno ispravi nepravilnosti prilikom isplate naknada plaća liječnicima za godišnje odmore jer će u suprotnom pokrenuti brojne sudske sporove.

40
Godišnji odmor i regres · U središtu

Datum: 18.8.2010

Pravo na regres, odnosno, prema poreznim propisima – naknadu za godišnji odmor, nije zakonsko pravo radnika, što znači da sam propis ne nameće obvezu poslodavcu da ga radnicima isplati, već se to pravo mora propisati, odnosno ugovoriti ugovorom o radu, kolektivnim ugovorom, pravilnikom o radu ili odlukom poslodavca.

41
Kaltak: Radnici Čistoće složili se s dogovorom sindikata i Holdinga · Dnevne novosti

Datum: 2.2.2023

ZAGREB, 1. veljače 2023. (Hina) - Predsjednica Sindikata Čistoća Zagreb Mirjana Kaltak potvrdila je u srijedu Hini da su se radnici Čistoće, koji su prošlog tjedna štrajkali, složili sa dogovorom koji je u postupku mirenja postignut između sindikata i Uprave Zagrebačkog holdinga.

42
Prestanak ugovora o radu na određeno vrijeme čije trajanje nije kalendarski određeno · U središtu

Datum: 27.9.2010

Trajanje ugovora o radu na određeno vrijeme ne mora biti točno kalendarski određeno, ali mora biti odredivo. U članku su prikazani samo najčešći razlozi sklapanja ugovora o radu na određeno vrijeme, u kojima trajanje ugovora nije određeno kalendarski. Također, opisano je i što je sve potrebno učinit...

43
Sporazumni raskid ugovora o radu · U središtu

Datum: 13.3.2014

Ugovor o radu predstavlja dvostrani pravni posao koji, kao i bilo koji drugi ugovor obveznog prava, može biti raskinut ili otkazan. Sporazumni raskid ugovora o radu propisan je Zakonom o radu kao jedan od načina prestanka radnog odnosa te podrazumijeva suglasnost volja kako poslodavca tako i radni...

44
Privremeno ograničenje materijalnih prava za službenike i namještenike u javnim službama · U središtu

Datum: 7.1.2013

Dana 12. prosinca 2012. godine potpisan je Temeljni kolektivni ugovor za službenike i namještenike u javnim službama te Dodatak I. tom Ugovoru kojima su neka prava koja su njima ugovorena, ograničena na određeno vrijeme.

45
MojPosao: Najviše godišnjeg imaju zaposleni u institucijama · Dnevne novosti

Datum: 21.7.2016

ZAGREB, 20. srpnja 2016. (Hina), Najviše dana godišnjeg odmora imaju zaposleni u institucijama, u prosjeku 26,7 dana godišnjeg, potom zaposleni u srednje velikim tvrtkama ili institucijama, u prosjeku 24,2 dana, oni u velikim tvrtkama ili institucijama imaju na raspolaganju 23,6 dana godišnjeg odmora, a zaposleni u malim tvrtkama prosječno 19,3 dana, pokazalo je istraživanje portala MojPosao.

46
Posebna prava radnika upućenog na rad u inozemstvo · U središtu

Datum: 21.5.2012

Radnici poslani na rad u inozemstvo imaju neka posebna prava koja su propisana Zakonom o radu , a odnose se na obvezni sadržaj ugovora o radu, zaštitu radničkih prava, naknadu troškova preseljenja u zemlju i osiguravanje odgovarajućeg zaposlenja u zemlji te korištenje godišnjeg odmora.

47
Stanka, dnevni, tjedni i godišnji odmor u radnim odnosima · U središtu

Datum: 5.9.2022

Pravo radnika na stanku, dnevni, tjedni i godišnji odmor regulirano je odredbama Zakona o radu , Kolektivnog ugovora, pravilnika o radu te ugovora o radu. Pravo na odmor i dopust predstavlja jedno od temeljnih prava radnika u radnom odnosu i jedan je od mnogih dosega borbe za prava i ravnopravan položaj radnika s poslodavcima.

48
Novine u sustavu plaća i drugih materijalnih prava pravosudnih dužnosnika · U središtu

Datum: 11.4.2024

Plaće i druga materijalna prava pravosudnih dužnosnika u Republici Hrvatskoj uređeni su Zakonom o plaći i drugim materijalnim pravima pravosudnih dužnosnika (u nastavku teksta: Zakon) 1 . Taj Zakon mijenjan je i dopunjavan više puta, s tim da je značajna intervencija u Zakon izvršena 2014. godi...

49
Pojmovi odsutnosti i spriječenosti (na primjeru upravnog prava) · U središtu

Datum: 8.1.2021

Osoba može biti službeno spriječena i kada nije odsutna. Ovdje posrijedi nije nužno mentalni eksperiment, niti vježba iz logike, već utvrđivanje pretpostavki za primjenu (upravno)pravnih odredbi povezanih s prenesenim ovlastima.

50
Uskraćivanje materijalnih prava javnim i državnim službenicima, ugovorenih kolektivnim ugovorima · U središtu

Datum: 15.4.2014

U ekonomskoj krizi koju osjećamo već duži broj godina, primjetna je pojava države da propisom (zakonom ili uredbom) uskraćuje materijalna prava javnim i državnim službenicima, a na koja se prije obvezala slobodnom voljom, potpisivanjem kolektivnih ugovora sa sindikatima.

Uključi filtre Isključi filtre
Vrsta